Rudens ir klāt – laiks uzņemt D vitamīnu!

Rudens ir klāt – laiks uzņemt D vitamīnu!
Lai arī D vitamīns ir aktuāls visu gadu, rudens un tumšāka, drēgnāka laika iestāšanās ir brīdis, kad par to jāpiedomā jo īpaši. Šajā laikā strauji samazinās tas, cik daudz mūsu ādu sasniedz saules stari, kā arī vairāk izplatās vīrusi un saaukstēšanās.

Kā liecina zīmola Vigantolvit® aptauja*, kas veikta sadarbībā ar pētījumu kompāniju GEMIUS, no tiem aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem, kas veikuši D vitamīna analīzes, 39% respondentu pēdējās veiktajās analīzēs D vitamīna līmenis bijis pārāk zems – attiecīgi nepietiekams D vitamīna līmenis (20-29,9 ng/ml) bija 21%, D vitamīna deficīts (< 19,9 ng/ml) – 15%, bet kritiski zems – 3% aptaujāto. Tikmēr augsts D vitamīna līmenis (> 55 ng/ml) pēdējās veiktajās analīzēs bija vien 6% aptaujāto. 18% aptaujāto D vitamīna līmenis bija optimāls (45-55 ng/ml), pietiekams (30-45 ng/ml) – 29%, bet precīzu atbildi sniegt nevarēja 9% aptaujāto.

Kopš D vitamīna atklāšanas 20. gadsimta sākumā ir zināms, ka šis vitamīns ir būtisks, lai palīdzētu uzturēt kaulu veselību. Pagājušajā desmitgadē ir atklātas arvien vairāk tā funkciju, piemēram, ka D vitamīns palīdz uzturēt normālu muskuļu darbību, un ka tas ir nepieciešams šūnu dalīšanās procesam. D vitamīns arī veicina normālu imūnsistēmas darbību.

Izmanto īpašos piedāvājumus!

Vēl līdz septembra beigām iegādājies VIGANTOLVIT® D3 2000 S.V. N120 vitamīnu ar īpašu atlaidi BENU Aptieka, aptieka1, Apotheka, Mēness aptieka un Latvijas aptieka aptiekās. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

*Aptauju veica D vitamīna zīmols VIGANTOLVIT® sadarbībā ar kompāniju Gemius Latvia, aptaujājot Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem par D vitamīna lietošanas paradumiem. Aptaujā piedalījās 1501 respondents.